ПАРК «МАРІЇНСЬКИЙ ПАРК»

 

ПАРК «МАРІЇНСЬКИЙ ПАРК»

Марії́нський парк (колишні назви: Двірцевий, Олександрівський, Жертв Революції, Радянський) — парк у Києві, розташований навпроти будинку Верховної Ради й Маріїнського палацу між вулицею Михайла Грушевського та схилом до Паркової дороги.

До середини XIX століття на місці парку були розташовані губернські установи — Присутствені місця. Внаслідок розбудови Нової Печерської фортеці ця територія припала на еспланаду, її було розчищено під плац. Фактично вона являла собою пустище, хоча у 1869 році отримала офіційну назву «Двірцева площа».

Після значної реконструкції Царського палацу у 1868–1870 роках імператриця Марія Олександрівна висловила бажання благоустроїти простір Двірцевої площі. На виконання волі цариці у 1873 році генерал-губернатор князь Олександр Дондуков-Корсаков надіслав на розгляд Олександру II попередній проєкт парка на цьому місці, запитавши: «Чи не буде благоугодно найменувати проектований парк Маріїнським?». Цар дав на це згоду, і у 1874 році парк був закладений (у його облаштуванні брав участь садівник О. Г. Недзельський).

У 1875 році в глибині території парку було зведено будинок контори Удільного відомства, яке відало майном царської родини (архітектор В. Сичугов; тепер вул. Михайла Грушевського, 7). У 1888–1889 роках на терені парку по фронту вулиці Олександрівської за проєктором архітектора В. Ніколаєва була збудована парафіяльна церква Св. Олександра Невського (розібрана у 1930-ті роки, стояла на місці перед сучасним памятником Ватутіну).

 

Окрім офіційної назви «Маріїнський», вживалося також найменування парку «Двірцевий» (від колишньої Двірцевої площі); після спорудження Олександро-Невської церкви зустрічалася неофіційна назва «Олександрівський парк». 1919 року парк був офіційно названий «Радянським». Від 1917 року тут було розміщено декілька поховань учасників революційних подій, через що побутувала назва парку «Жертв Революції» (частина надгробків дотепер не збереглася).

2 лютого 1993 року було відновлено історичну назву Маріїнського парку.

Парк площею 8,9 га сплановано в пейзажному стилі. Затишний, тінистий, зі старими липами, кленами, каштанами, парк був у 1900 році прикрашений великим чавунним фонтаном. Входи обладнано від будинку Верховної Ради й Маріїнського палацу та з вулиці Михайла Грушевського.

Парк визнано памяткою садово-паркового мистецтва місцевого значення.

Адреса: вулиця Михайла Грушевського, станціяметро: Арсенальна

Поділитися:
Sivas masaj salonları Ordu masaj salonları Sakarya masaj salonları Manisa masaj salonları Mersin masaj salonları Trabzon masaj salonları Malatya masaj salonları Yozgat masaj salonları Çorum masaj salonları Tokat masaj salonları