![](https://travel.kyivcity.gov.ua/wp-content/uploads/2020/12/shutterstock_348832529-1140x684.jpg)
Топ речей, які варто зробити у Києві
1. Спостерігати панораму міста з сучасного пішохідно-велосипедног мосту
Пішохідно-велосипедний міст був побудований у 2019 році та став справжнім туристичним магнітом для киян й гостей міста. Міст з’єднав дві історичні паркові зони столиці – Хрещатий парк і Володимирську гірку, утворивши собою 216 метрів чудового оглядового майданчика, з якого відкривається вид на Лівий берег, стародавній Поділ і красень Дніпро з його островами. «Скляний міст» є унікальним явищем для Києва. Неодмінно прогуляйтесь його звивистим маршрутом і відчуйте справжній адреналін стоячи на скляних вставках у підлозі.
2. Відновитись відпочинком в парку «Володимирська гірка»
Важко в це повірити, але ще на початку ХІХ століття біля підніжжя Михайлівського Золотоверхого монастиря був виноградник, а сьогодні одне з найулюбленіших місць відпочинку киян і гостей столиці – парк «Володимирська гірка». Парк приваблює відвідувачів не тільки осередком пишної зелені в самісінькому центрі міста, а й одним з найстаріших пам’ятників святому рівноапостольному князю Володимиру, численними затишними альтанками. Гуляючи парком, зверніть увагу на фонтан, який розташований біля пішохідно-велосипедного мосту. Місцеві стверджують, що рибки, які прикрашають нижню чашу фонтану, здатні здійснювати найзаповітніші бажання.
3. Прогулятись оновленим Київським зоопарком
Зоологічний парк у Києві існує вже понад 100 років і пройшов довгий шлях від меценатського проекту до одного з найбільших за територією зоопарків Європи. Сьогодні 2170 тварин трьохсот різних видів мають у своєму розпорядженні затишну домівку площею в 34 га.
Тут можна побачити найбільших тварин планети: бегемота, слона, горилу, а також жирафів, левів і тигрів. А ще тут представлені великі колекції ссавців, птахів, риб, безхребетних, плазунів та амфібій.
Зоопарк наслідує світові тенденції та пропонує інклюзивні проєкти, зокрема, як «Пізнати тваринний світ на дотик» для людей з вадами зору. Також тут можна взяти участь у різних освітніх заходах для дітей та дорослих.
Тож не зволікайте можливістю відвідати світ диких тварин, не виїжджаючи за межі столиці – завітайте до київського зоопарку.
4. Відвідати круті фестивалі європейського формату
Київ – місто не тільки з багатою історією, а й з насиченим бурхливим сучасним життям. Неодмінним компонентом якого є численні фестивалі, серед яких «Atlas Weekend», – один з найбільших музичних фестивалів в Україні та Східній Європі. Ще один захід для поціновувачів музики – «UPark». Міжнародний музичний фестиваль, хедлайнерами якого є гурти зі світовим ім’ям. Також у літній сезон проходить «Кураж Базар» – мега барахолка, на якій можна не тільки придбати вінтаж, а й відвідати фуд-корти та вечірні виступи відомих діджеїв.
Поціновувачам кіно варто завітати до Києва в останню декаду жовтня на один з найстаріших кінофестивалів. Київський міжнародний кінофестиваль «Молодість» проходить з 1970 року та входить до рейтингу Міжнародної Асоціації Кінопродюсерів. Вже багато років цей фест відкриває світові нові ім’я в індустрії кіно.
5. Познайомитись з серцем міста – Хрещатиком і Майданом Незалежності
Хрещатик – найкоротша та водночас найширша вулиця в Європі (довжина – 1300 м., ширина – 75 м.). Головна вулиця столиці заснована трохи більше ніж 200 років тому. Вона була свідком багатьох історичних подій, та змінивши докорінно свій зовнішній вигляд, лишилась привабливим архітектурно довершеним витвором містобудівного мистецтва.
Хрещатик перетинають три площі, одна з яких – Майдан Незалежності. Так склалося історично, що саме Майдан Незалежності є місцем де відбуваються усі найважливіші події для країни. Тож побувавши тут можна дослідити історію міста від Київської Русі до сучасності. А у вихідні, коли Хрещатик і Майдан Незалежності стають виключно пішохідними, вони традиційно перетворюються на територію культурних подій.
6. Смакувати вуличну їжу
Київ вже давно потрапив до світових рейтингів міст з чудовою гастрономічною культурою. У місті з багатовіковою історією можна знайти насолоду не тільки для ока, а й побалувати свої смакові рецептори. Саме тут багато ресторанів і кафе, вуличних фестивалів їжі, що пропонують, як автентичну українську кухню, так і заморські «витребеньки». А візитівка вуличної їжі міста – «Київська перепічка».
7. Здійснити прогулянку на пароплаві по Дніпру, та побачити один з символів Києва – «Батьківщину-Мати»
Хочеш побачити Київ в іншому ракурсі? Тоді прогулянка на пароплаві Дніпром саме, те чого ти прагнеш. З Річкового вокзалу на Подолі та з причалу біля станції «Дніпро» можна відправитися у справжню мандрівку головною водною магістраллю столиці. Вам запропонують обрати одну з оглядових екскурсій на воді. Можна відправитися у 4-годинну подорож через шлюз на Київське море, де місто ховається за блакитним горизонтом Дніпра. Проте обравши годинну прогулянку вздовж центральної частини столиці, де відкриваються мальовничі краєвиди на церкви та київські пагорби. Твій погляд неодмінно зупиниться на одному з символів Києва.
Монумент «Батьківщина Мати» – один з найкращих оглядових майданчиків столиці. Завітавши сюди тобі запропонують піднятись на верхній оглядовий майданчик, який розташований в щиті монументу на висоті 91 метр. Звідси відкривається чудовий огляд на 360 градусів на лівий та правий берег. Поєднання побаченої краси та висоти справді змушують затамувати подих.
8. Відчути колорит європейської культурної столиці на Андріївському узвозі та в сучасних київських галереях
Серед київських гір звивається вниз літописний Андріївський узвіз. Візитівка міста Київ об’єднує Поділ і так зване Верхнє місто, утворюючи собою портал між часом та простором.
Вулиця завжди вабила до себе митців з усіх країв. Сьогодні Андріївський узвіз – це галерея під відкритим небом, центр сучасного художнього та театрального мистецтва. Проте не лише увіз є осередком культури, мистецький Київ, у цілому, відкриває для відвідувачів двері музеїв, галерей та арт-центрів. Останні здивують вас експонатами, інсталяціями та перформансами від сучасних молодих митців. Саме тут ви дізнаєтесь, які мистецькі тенденції та напрямки домінують у сучасному українському мистецтві. Саме арт-центри продемонструють, які мистецькі світові та європейські тенденції знайшли своє продовження в сучасному українському мистецтві, та що нове українські митці привносять у світове мистецтво. Також арт-центри запрошують на лекторії, презентації та дискусійні зустрічі, щоб можна було не лише відчути нові емоції, але й збагатитися новими знаннями.
9. Доторкнутись до пам’яток UNESCO в самому центрі Європи: національні заповідники «Софія Київська» і Києво-Печерська Лавра
Київ – місто храмів, тут вдало межують перші християнські храми часів Київської Русі та церкви, збудовані сучасниками. Проте історичною домінантою міста були і залишаються «Софія Київська» та Києво-Печерська Лавра. Обидва комплекси знаходяться під охороною UNESCO і є головними християнськими святинями не тільки країни, а й усього православного світу. Історія цих пам’яток нараховує більше тисячі років. На теренах цих святинь збереглися унікальні для Східної Європи фрески та мозаїки. Обидва заповідники зберігають безліч таємниці, які вчені невтомно досліджують і донині. Хочеш доторкнутись до живої легенди тоді вирушай на гостину до «Софії Київської» та Києво-Печерської Лаври.
10. Зміцнити спортивний дух
У місті, де пропагується здоровий спосіб життя, з’являються нові велодоріжки та облаштовуються місця для активного відпочинку. Вздовж Дніпра та на Трухановому острові можна знайти великі пляжі, водні станції та спортивні майданчики. Острів пронизує велосипедна доріжка, яка стала улюбленим місцем для багатьох бігунів, велосипедистів та ролерів. У Матвіївській затоці тренуються веслувальники на байдарках і каное. З облаштованими майданчиками та спортивними базами Труханів острів є місцем спортивних тренувань як для професійних спортсменів, так і для всіх, хто веде здоровий спосіб життя.